سبد خرید
0
No products in the cart.
حساب کاربری

یا

لوگوی فولاد مهراد
3854300-50313

با ما در تماس باشید

قیمـت روز انواع مقاطع فولادی در

فولاد مهراد

قیمـت روز تیرآهن CPE
نامکارخانهطول (m)محل بارگیریسایزواحدوزن (kg)وزن هر شاخه (kg)بروزرسانیقیمتعملیات
تیرآهن 20 لانه زنبوریذوب آهن اصفهان12بنگاه اصفهان20شاخه2752758 اردیبهشت 14038,680,000 تومان
تیرآهن 18 لانه زنبوریذوب آهن اصفهان12بنگاه اصفهان18شاخه2252258 اردیبهشت 14036,545,000 تومان
تیرآهن 16 لانه زنبوریذوب آهن اصفهان12بنگاه اصفهان16شاخه1901908 اردیبهشت 14035,635,000 تومان

تیرآهن لانه زنبوری چیست؟

یکی از انواع تیرآهن‌ها، تیرآهن لانه زنبوری است که با هدف تحمل کمان خمشی بیشتر، بدون تغییرشکل تیرآهن، ساخته شده است و از همان جنس، وزن و اندازه تیرهای معمولی هستند که وسط آن به صورت شش ضلعی و یا در بعضی مواقع دایره ای شکل، خالی شده است. و دلیل نام آن شباهت این شش ضلعی ها به لانه زنبور بوده و همچنین برای ساخت تیرهای لانه زنبوری، ابتدا الگوی مشخصی روی جان تیر ترسیم کرده و بعد از آن مقطع تیر برش داده می شود و به دو قسمت تقسیم می شود.

به طور کلی تیرهای لانه زنبوری نشان دهنده یک نوآوری مهندسی قابل توجه است که از استحکام و کارایی طبیعی ساختارهای سلول شش ضلعی استفاده می کند. نسبت استحکام به وزن بالا، خواص جذب انرژی، سختی و قابلیت های عایق حرارتی آنها منجر به پذیرش آنها در صنایع مختلف از جمله هوافضا، خودروسازی، مهندسی دریایی، مهندسی عمران و اکتشافات فضایی شده است.

کاربرد های تیر لانه زنبوری

این مدل تیرها در بخش ها و صنایع مختلفی کاربرد دارند که برای آشنایی بهتر چندنمونه از آنهارا نام برده و مختصر شرح میدهیم:

مهندسی عمران

در بخش مهندسی از تیرهای لانه زنبوری بیشتر در ساخت پل ها، سقف های دهانه بزرگ و سایر سازه های معماری به کار برد. سفتی، صلبیت و خاصیت جذب انرژی بالا آنها را برای تحمل بارهای مختلف از جمله باد، برف و نیروهای لرزه ای ایده آل می کند.

تجهیزات صنعتی

کاربرد تیرآهن لانه زنبوری در صنعت، عموما برای ایجاد سازه های سبک وزن و در عین حال مستحکم برای تجهیزات صنعتی مانند روباتیک، سیستم های نوار نقاله و قاب ماشین آلات استفاده می شود.

عوامل موثر بر قیمت تیر لالنه زنبوری

قیمت این دسته از تیر ها مانند سایر مقاطع فولادی دیگر به نرخ ارز، نسبت عرضه و تقاضا، قیمت جهانی فولاد و حتی سیاست‌های اقتصادی داخلی و بین‌المللی بستگی دارد. در ارتباط با قیمت تیرآهن چه از نوع لانه زنبوری و چه از انواع دیگر علاوه بر همه ی موارد گفته شده در بالا، با تغییر سایز، ضخامت، طول و برند تولیدکننده قیمت محصول باز نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

قیمت روز

قیمت انواع سایز تیر ‌زنبوری بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می‌شود؛ برای مثال سایز تیرآهن وزن محصول را مشخص می‌کند؛ هرچقدر سایز آن بزرگتر باشد وزن آن بالاتر خواهد رفت مثلا قیمت تیر آهن لانه زنبوری ۱۸، نسبت به قیمت تیر آهن زنبوری ۱۴ بیشتر است، زیرا هر شاخه از سایز ۱۸ وزن بیشتری نسبت با هر شاخه از سایز ۱۴ دارد و همچنین باید به این هم توجه داشت روش ساخت تیرهای لانه زنبوری نیز تا حدودی روی نرخ آن‌ها تأثیرگذار است.

سایز های پرفروش و کاربرد های آن

تیرآهن لانه زنبوری 14

در کل باید بدانیم بیشترین استفاده از تیرآهن لانه زنبوری 14 در پروژه های ساختمانی و پل سازی است که به دلیل بالا بردن افزایش قدرت و استحکام سازه ها است، همچنین، تیرآهن لانه زنبوری 14 توانایی این را دارد ابعاد بیشتر و بزرگتری را پشتیبانی کند پس به همین علت است که در ساختمان سازی، با طرح های خاص از آن استفاده می شود.

به عنوان مثال، در صنایع خودروسازی، تیرآهن لانه زنبوری 14 برای ساخت قطعات بدنه خودرو و شاسی استفاده می شود، از طرفی، در صنایع دریانوردی، این تیرآهن در ساخت قایق ها و کشتی ها بکار می رود.

تیرآهن لانه زنبوری 16

در اصل هدف از ساخت تیراهن لانه زنبوری 16 این است که تیرآهن بتواند با وزن کمتر و کوچک ترین تغییر شکل، ممان خمشی بیشتری تحمل کند و در کشور ایران طراحی سقف‌های تیرچه بلوک خاص کاربرد زیادی دارد پس به همین دلیل از این نوع تیر لانه زنبوری در چنین مواقعی زیاد به کار گرفته شده و معمولاً در بتن دفن می‌شوند. استفاده از بتن می‌تواند کمک شایانی به تیرآهن‌ها کرده و بسیاری از عیب‌های تیرآهن‌های لانه زنبوری را پوشش دهد.

به عنوان مثال از این تیر لانه زنبوری، در ساخت ستون ها، خرپا، نعل, پوشش سقف، پل های لانه زنبوریی و … استفاده می شود.

تیرآهن لانه زنبوری 18

یکی از دلیل های اصلی برتری تیرآهن  ۱۸ نسبت به سایزهای کوچک‌تر آن این است ک این محصول استقامت و مقاومت خمشی بالایی دارد که موجب تحمل زیاد این مقطع فولادی دربرابر وزن سازه می‌شود. بنابراین بهترین گزینه برای ساختن سازه های بزرگ و مرتفع تیرآهن ۱۸ است. کارخانجات زیاد و گسترده ای در داخل کشور تیرآهن سایز ۱۸ را تولید میکنند، به طوری که نیاز به واردات این محصول نداریم و خود کشور تمامی نیاز خود را تامین میکند.

به عنوان مثال از این تیر لانه زنبوری، در ساخت سقف پارکینگ، راه پله و پل سازی کاربرد زیادی دارند.

اطلاعات بیشتر ...
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول